Witamy w bezpłatnym e-czasopiśmie od Wydawnictwa Naukowego PWN!

Działania popularyzatorskie, coraz częściej znajdują swoje miejsce w dyskusjach naukowych czy uznanych publikacjach, stając się nieodzownym elementem dialogu między światem nauki a społeczeństwem. Rozumienie nauki jako dynamicznie zmieniającego się ekosystemu idei staje się kluczowe dla przyszłego rozwoju. Interdyscyplinarność i różnorodność myślenia otwierają nowe ścieżki dla przełomowych odkryć, łącząc różne metody badawcze, teoretyczne ramy oraz doświadczenia z rozmaitych dziedzin.
Pokazujemy również złożoność i wagę neuroróżnorodności. Dzięki uprzejmości autorek dzielimy się z Państwem pierwszym w Polsce kompleksowym materiałem „Neurodiversity Insight”, który w przejrzysty i zwięzły sposób wyjaśnia, dlaczego neuroróżnorodność jest ważna dla rozwoju biznesu.

Nowe wydanie - spis treści

  • Komunikowanie, upowszechnianie, wykorzystanie rezultatów projektu – co oznaczają te pojęcia i jak wdrażać je w projektach naukowych? - dr Justyna Małkuch-Świtalska, Associate Trainer przy brytyjskim zespole trenerów akademickich Vitae® (The CRAC z siedzibą w Cambridge), str. 4
  • Neurodiversity Insight - prezentujemy e-book autorstwa Doroty Bartosiak, Bernadetty Bieszczanin i Katarzyny Śledziewskiej, str. 14
  • Historia (prawie) kryminalna, czyli czy płyta nagrobna biskupa Andrzeja z Bnina w katedrze w Poznaniu to ostatni import flandryjskiego brązu w średniowiecznej Polsce? – w prawdziwie historyczną podróż zabiera nas Justyna Borowska, str. 61
  • Książka od PWN – fragment książki J. Małkuch-Świtalskiej Projekty naukowe. Zarządzanie w praktyce (PWN, 2022) – str. 68

e-czasopismo PWN Nauka

Wydawnictwo Naukowe PWN od początku swojej działalności realizuje misję rzetelnego dostawcy treści naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla środowiska naukowego.

Uważnie obserwujemy i analizujemy zmiany  zachodzące w polskiej i europejskiej nauce. Naszym celem jest wspieranie pracowników naukowych, dydaktycznych oraz doktorantów, czemu służą stale rozwijane serwisy PWN takie  jak: Wykładowca.pwn.pl, edu.pwn.pl czy psychologia.pwn.pl.

Chcąc być z Państwem w stałym kontakcie, stworzyliśmy w 2020 roku fanpage na Facebooku, dedykowany tematyce naukowej i sprawom akademickim. Nazwaliśmy go tak jak nasze e-czasopismo  – PWN Nauka.

Zapraszamy Państwa do współpracy i lektury.

Zawsze wiarygodne informacje o nauce i szkolnictwie wyższym

Na bieżąco śledzimy wdrażanie zmian w szkolnictwie wyższym. Przybliżamy koncepcje ekspertów zajmujących się naukometrią, polityką naukową i rozwojem kompetencji. Dzięki współpracy z KRD oraz POLDOC trzymamy rękę na pulsie spraw doktoranckich.

Zaplanuj z nami ścieżkę kariery i rozwiń swoje kompetencje pracy ze studentami

Przedstawimy najskuteczniejsze metody satysfakcjonującej pracy ze studentami. Pomożemy dobrać odpowiednią formę komunikacji i dostosować najlepszą ofertę oraz narzędzia przekazywania wiedzy. Dokładnie przeanalizujemy ścieżki rozwoju kariery w świecie akademickim, wskazując szanse i wyzwania zarówno dla pracowników dydaktycznych, naukowo-badawczych i doktorantów.

PWN Nauka 1/2024

Działania popularyzatorskie, coraz częściej znajdują swoje miejsce w dyskusjach naukowych czy uznanych publikacjach, stając się nieodzownym elementem dialogu między światem nauki a społeczeństwem. Rozumienie nauki jako dynamicznie zmieniającego się ekosystemu idei staje się kluczowe dla przyszłego rozwoju. Interdyscyplinarność i różnorodność myślenia otwierają nowe ścieżki dla przełomowych odkryć, łącząc różne metody badawcze, teoretyczne ramy oraz doświadczenia z rozmaitych dziedzin. Pokazujemy również złożoność i wagę neuroróżnorodności. Dzięki uprzejmości autorek dzielimy się z Państwem pierwszym w Polsce kompleksowym materiałem „Neurodiversity Insight”, który w przejrzysty i zwięzły sposób wyjaśnia, dlaczego neuroróżnorodność jest ważna dla rozwoju biznesu.

PARTNERZY

trenernauki.pl

Harmonogram wydań:

Styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec, lipiec-wrzesień, październik-grudzień

NAPISZ DO NAS

Redakcja e-magazynu PWN Nauka to zespół ludzi dokładający wszelkich starań, aby w sposób rzetelny i profesjonalny dostarczać aktualne informacje, praktyczne wskazówki, przydatne narzędzia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Współpracujemy z uznanymi autorami i konsultantami, których wiedza oraz doświadczenie gwarantują najwyższą jakość.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje współpracy, prosimy o kontakt na e-mail: pwnnauka@pwn.pl

Redakcja pwnnauka@pwn.pl.