Witamy w bezpłatnym e-czasopiśmie od Wydawnictwa Naukowego PWN!

Jesteście Państwo ciekawi, co może łączyć z pozoru odległe od siebie dziedziny jak sztuka tworzenia naturalnych kosmetyków, bogactwo bioróżnorodności zapisane w zielnikach czy wielowiekowa historia japońskiej dynastii cesarskiej? Na pierwszy rzut wydaje się, że są to tematy zupełnie niepowiązane, a jednak wszystkie spotykają się w jednym punkcie — w nauce. To ona odsłania przed nami mało znane mechanizmy tworzenia kosmetycznych receptur, skomplikowane zależności w ekosystemach, a także niuanse władzy i sukcesji.
Okres wakacji to tez dobry moment, aby rozpocząć lub dokończyć myśl o opublikowaniu swojej pracy naukowej. Dlatego też w krótkim poradniku zachęcamy Państwa do publikowania z Wydawnictwem Naukowym PWN. W artykule „Etapy wydawnicze, które przejdzie twoja publikacja naukowa w naszym wydawnictwie” przedstawiamy cały proces wydawniczy, skupiając się na wyjątkowym wsparciu, które okazujemy wszystkim naszym Autorom podczas całego procesu wydawniczego.

Nowe wydanie - spis treści

  • Zielniki jako archiwum bioróżnorodności – wybrane problemy związane z ochroną zielników. Dr Magdalena Grenda-Kurmanow, adiunkt na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z niezwykłą pasją przedstawia historię bioróżnorodności, którą można śledzić, badając zachowane zielniki; str. 4
  • Prawo sukcesyjne a przyszłość monarchii japońskiej - prof. dr hab. Ewa Pałasz-Rutkowska, polska japonistka i historyk przybliża nam nieco odległy i zawiły świat sukcesji japońskiej, rzucając światło na skomplikowane współzależności pomiędzy tradycją a współczesnością, które mogą zadecydować o przyszłości japońskiego tronu; str. 12
  • Etapy wydawnicze, które przejdzie twoja publikacja naukowa w naszym serwisie Publikuj z PWN – nasze wydawczynie z wieloletnim stażem i doświadczeniem wydawniczym, Izabela Jaźwińska i Katarzyna Rosińska, przedstawiamy cały proces wydawniczy, skupiając się na wyjątkowym wsparciu, które okazujemy wszystkim naszym Autorom; str. 20
  • Jak stworzyć produkt kosmetyczny i wprowadzić go na rynek pod własną marką – mgr inż. Katarzyna Uzdrowska, technolog kosmetyczny z dorobkiem blisko tysiąca wdrożonych do produkcji receptur nowych kosmetyków przybliża nam proces tworzenia kosmetycznych receptur i produktów nie tylko pięknych, ale i etycznych; str. 25
  • Książka od PWN – w tym numerze przedstawiamy jedent rozdział z książki Bruce’a Hooda „Nauka o szczęściu. 7 lekcji dobrego życia”; str. 30
Życzymy dobrej lektury i udanych wakacji.

e-czasopismo PWN Nauka

Wydawnictwo Naukowe PWN od początku swojej działalności realizuje misję rzetelnego dostawcy treści naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla środowiska naukowego.

Uważnie obserwujemy i analizujemy zmiany  zachodzące w polskiej i europejskiej nauce. Naszym celem jest wspieranie pracowników naukowych, dydaktycznych oraz doktorantów, czemu służą stale rozwijane serwisy PWN takie  jak: Wykładowca.pwn.pl, edu.pwn.pl czy psychologia.pwn.pl.

Chcąc być z Państwem w stałym kontakcie, stworzyliśmy w 2020 roku fanpage na Facebooku, dedykowany tematyce naukowej i sprawom akademickim. Nazwaliśmy go tak jak nasze e-czasopismo  – PWN Nauka.

Zapraszamy Państwa do współpracy i lektury.

Zawsze wiarygodne informacje o nauce i szkolnictwie wyższym

Na bieżąco śledzimy wdrażanie zmian w szkolnictwie wyższym. Przybliżamy koncepcje ekspertów zajmujących się naukometrią, polityką naukową i rozwojem kompetencji. Dzięki współpracy z KRD oraz POLDOC trzymamy rękę na pulsie spraw doktoranckich.

Zaplanuj z nami ścieżkę kariery i rozwiń swoje kompetencje pracy ze studentami

Przedstawimy najskuteczniejsze metody satysfakcjonującej pracy ze studentami. Pomożemy dobrać odpowiednią formę komunikacji i dostosować najlepszą ofertę oraz narzędzia przekazywania wiedzy. Dokładnie przeanalizujemy ścieżki rozwoju kariery w świecie akademickim, wskazując szanse i wyzwania zarówno dla pracowników dydaktycznych, naukowo-badawczych i doktorantów.

PWN Nauka 2/2024

Jesteście Państwo ciekawi, co może łączyć z pozoru odległe od siebie dziedziny jak sztuka tworzenia naturalnych kosmetyków, bogactwo bioróżnorodności zapisane w zielnikach czy wielowiekowa historia japońskiej dynastii cesarskiej? Na pierwszy rzut wydaje się, że są to tematy zupełnie niepowiązane, a jednak wszystkie spotykają się w jednym punkcie — w nauce. To ona odsłania przed nami mało znane mechanizmy tworzenia kosmetycznych receptur, skomplikowane zależności w ekosystemach, a także niuanse władzy i sukcesji. Okres wakacji to tez dobry moment, aby rozpocząć lub dokończyć myśl o opublikowaniu swojej pracy naukowej. Dlatego też w krótkim poradniku zachęcamy Państwa do publikowania z Wydawnictwem Naukowym PWN. W artykule „Etapy wydawnicze, które przejdzie twoja publikacja naukowa w naszym wydawnictwie” przedstawiamy cały proces wydawniczy, skupiając się na wyjątkowym wsparciu, które okazujemy wszystkim naszym Autorom podczas całego procesu wydawniczego. Życzymy dobrej lektury i udanych wakacji.

PARTNERZY

trenernauki.pl

Harmonogram wydań:

Styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec, lipiec-wrzesień, październik-grudzień

NAPISZ DO NAS

Redakcja e-magazynu PWN Nauka to zespół ludzi dokładający wszelkich starań, aby w sposób rzetelny i profesjonalny dostarczać aktualne informacje, praktyczne wskazówki, przydatne narzędzia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Współpracujemy z uznanymi autorami i konsultantami, których wiedza oraz doświadczenie gwarantują najwyższą jakość.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje współpracy, prosimy o kontakt na e-mail: pwnnauka@pwn.pl

Redakcja pwnnauka@pwn.pl.