Witamy w bezpłatnym e-czasopiśmie od Wydawnictwa Naukowego PWN!

Sztuczna inteligencja i środowisko akademickie: złożony taniec zaufania - dr Karolina Małagocka, Akademia Leona Koźmińskiego
Wykorzystanie robotów humanoidalnych w badaniach społecznych i psychologicznych - dr Konrad Maj, Kierownik Centrum HumanTech, Uniwersytet SWPS w Warszawie

Nowe wydanie - spis treści

  • Sztuczna inteligencja i środowisko akademickie: złożony taniec zaufania - dr Karolina Małagocka, Akademia Leona Koźmińskiego, str. 5.
  • Wykorzystanie robotów humanoidalnych w badaniach społecznych i psychologicznych - dr Konrad Maj, Kierownik Centrum HumanTech, Uniwersytet SWPS w Warszawie, str. 13
  • Szanse i zagrożenia w walce z dezinformacją płynące z rozwoju sztucznej inteligencji – Marta Gromada, kierowniczka Zespołu Monitorowania i Analiz Przestrzeni Informacyjnej w Dziale Przeciwdziałania Dezinformacji w NASK-PIB, str. 21.
  • Sztuczna nieświadomość - dr Jędrzej Osiński, Wunderman Thompson Technology, str. 30
  • Książka od PWN – fragment książki J. Osińskiego Przebiegłe maszyny. Twój podręczny przewodnik po świecie sztucznej inteligencji (PWN, 2023) – str. 36

e-czasopismo PWN Nauka

Wydawnictwo Naukowe PWN od początku swojej działalności realizuje misję rzetelnego dostawcy treści naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla środowiska naukowego.

Uważnie obserwujemy i analizujemy zmiany  zachodzące w polskiej i europejskiej nauce. Naszym celem jest wspieranie pracowników naukowych, dydaktycznych oraz doktorantów, czemu służą stale rozwijane serwisy PWN takie  jak: Wykładowca.pwn.pl, edu.pwn.pl czy psychologia.pwn.pl.

Chcąc być z Państwem w stałym kontakcie, stworzyliśmy w 2020 roku fanpage na Facebooku, dedykowany tematyce naukowej i sprawom akademickim. Nazwaliśmy go tak jak nasze e-czasopismo  – PWN Nauka.

Zapraszamy Państwa do współpracy i lektury.

Zawsze wiarygodne informacje o nauce i szkolnictwie wyższym

Na bieżąco śledzimy wdrażanie zmian w szkolnictwie wyższym. Przybliżamy koncepcje ekspertów zajmujących się naukometrią, polityką naukową i rozwojem kompetencji. Dzięki współpracy z KRD oraz POLDOC trzymamy rękę na pulsie spraw doktoranckich.

Zaplanuj z nami ścieżkę kariery i rozwiń swoje kompetencje pracy ze studentami

Przedstawimy najskuteczniejsze metody satysfakcjonującej pracy ze studentami. Pomożemy dobrać odpowiednią formę komunikacji i dostosować najlepszą ofertę oraz narzędzia przekazywania wiedzy. Dokładnie przeanalizujemy ścieżki rozwoju kariery w świecie akademickim, wskazując szanse i wyzwania zarówno dla pracowników dydaktycznych, naukowo-badawczych i doktorantów.

PARTNERZY

trenernauki.pl

Harmonogram wydań:

Styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec, lipiec-wrzesień, październik-grudzień

NAPISZ DO NAS

Redakcja e-magazynu PWN Nauka to zespół ludzi dokładający wszelkich starań, aby w sposób rzetelny i profesjonalny dostarczać aktualne informacje, praktyczne wskazówki, przydatne narzędzia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Współpracujemy z uznanymi autorami i konsultantami, których wiedza oraz doświadczenie gwarantują najwyższą jakość.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje współpracy, prosimy o kontakt na e-mail: pwnnauka@pwn.pl

Redakcja pwnnauka@pwn.pl.