Bezpłatne e-czasopismo dla naukowców, dydaktyków i doktorantów

ZDEZINFORMOWANI - CZYLI O SPOŁECZNYM WPŁYWIE DEZINFORMACJI I WYZWANIACH, KTÓRE ZA SOBĄ NIESIE

dr Klaudia Rosińska wyjaśnia, dlaczego tak łatwo ulegamy dezinformacji i jak możemy się przed nią bronić
JAK WYGRAĆ WOJNĘ Z PSEUDONAUKĄ? KIERUNEK: FACT-CHECKING

Pisze Adam Majchrzak, analityk Stowarzyszenia Demagog i mentor Akademii Fact-checkingu
APETYT NIE TYLKO NA CUKIER, CZYLI ROSYJSKIE FAKE NEWSY PRZECIWKO POLSCE

dr Piotr Kościński, dziennikarz i analityk ds. międzynarodowych, adiunkt w AFiB Vistula

Nowe wydanie - spis treści

  • LIST ZARZĄDU WYDAWNICTWA PWN – z okazji inauguracji roku akademickiego 2022/2023
  • ZDEZINFORMOWANI - CZYLI O SPOŁECZNYM WPŁYWIE DEZINFORMACJI I WYZWANIACH, KTÓRE ZA SOBĄ NIESIE - dr Klaudia Rosińska, Autorka książki „Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie” (PWN, 2021)
  • JAK WYGRAĆ WOJNĘ Z PSEUDONAUKĄ? KIERUNEK: FACT-CHECKING - Adam Majchrzak, analityk Stowarzyszenia Demagog i mentor Akademii Fact-checkingu
  • APETYT NIE TYLKO NA CUKIER, CZYLI ROSYJSKIE FAKE NEWSY PRZECIWKO POLSCE - dr Piotr Kościński, dziennikarz i analityk ds. międzynarodowych, adiunkt w AFiB Vistula
  • Tradycyjnie zapraszamy do lektury od PWN. W tym wydaniu jest to fragment książki Harry’ego Collinsa pt.: „Czy wszyscy jesteśmy ekspertami?”

O PWN NAUKA

Wydawnictwo Naukowe PWN od początku swojej działalności realizuje misję rzetelnego dostawcy treści naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla środowiska naukowego. Uważnie obserwujemy i analizujemy zmiany  zachodzące w polskiej i europejskiej nauce. Naszym celem jest wspieranie pracowników naukowych, dydaktycznych oraz doktorantów. Chcąc być z Państwem w stałym kontakcie, stworzyliśmy w 2020 roku nowy fanpage na Facebooku, dedykowany tematyce naukowej i sprawom akademickim. Dodatkowo przygotowaliśmy nową odsłonę e-magazynu skierowanego do środowiska naukowego, który tak jak profil nazwaliśmy – PWN Nauka. Rozwijamy dobre praktyki i współpracę partnerską. Wykorzystujemy doświadczenie zdobyte w Niezbędniku Akademickim PWN. Zapraszamy Państwa do współpracy i lektury.

Zawsze wiarygodne informacje o nauce i szkolnictwie wyższym

Na bieżąco śledzimy wdrażanie zmian w szkolnictwie wyższym. Przybliżamy koncepcje ekspertów zajmujących się naukometrią, polityką naukową i rozwojem kompetencji. Dzięki współpracy z KRD oraz POLDOC trzymamy rękę na pulsie spraw doktoranckich.

Podpowiemy, jak skutecznie prowadzić badania naukowe

Na podstawie przykładów pokażemy, jak zorganizować odnoszące sukcesy zespoły badawcze. Pomożemy wybrać optymalne metody i narzędzia, a także podpowiemy skąd pozyskać finanse, jak wypełnić i rozliczyć wnioski. Przyjrzymy się najciekawszym projektom edukacyjnym, programom stypendialnym, grantom oraz dotacjom.

Zaplanuj z nami ścieżkę kariery i rozwiń swoje kompetencje pracy ze studentami

Przedstawimy najskuteczniejsze metody satysfakcjonującej pracy ze studentami. Pomożemy dobrać odpowiednią formę komunikacji i dostosować najlepszą ofertę oraz narzędzia przekazywania wiedzy. Dokładnie przeanalizujemy ścieżki rozwoju kariery w świecie akademickim, wskazując szanse i wyzwania zarówno dla pracowników dydaktycznych, naukowo-badawczych i doktorantów.

PARTNERZY

trenernauki.pl
kpk.gov.pl

Harmonogram wydań:

styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec, lipiec-październik, listopad-grudzień

KONTAKT

Redakcja e-magazynu PWN Nauka to zespół ludzi dokładający wszelkich starań, aby w sposób rzetelny i profesjonalny dostarczać aktualne informacje, praktyczne wskazówki, przydatne narzędzia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Współpracujemy z uznanymi autorami i konsultantami, których wiedza oraz doświadczenie gwarantują najwyższą jakość.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje współpracy, prosimy o kontakt na e-mail: pwnnauka@pwn.pl

Redakcja pwnnauka@pwn.pl.